Przed startem sezonu kluby wzmacniają nie tylko swoje kadry, ale i sztaby szkoleniowe. Takim wzmocnieniem powinien być nowy asystent w sztabie szkoleniowym Ante Simundzy. Słoweńskiemu szkoleniowcowi Śląska będzie pomagał jeden z głównych autorów dobrych wyników rezerw wrocławskiego klubu i przede wszystkim jedna z najbardziej zasłużonych osób w historii WKS-u.
Śląsk za pośrednictwem swoich mediów poinformował, że od przyszłego sezonu w sztabie szkoleniowym pierwszego zespołu będzie pracował Mariusz Pawelec. 40-latek z bogatym doświadczeniem z gry w roli stopera będzie odpowiadał właśnie za grę w defensywie, ale także za stałe fragmenty gry. Dodajmy, że w przeszłości przez krótki okres pełnił podobną rolę.
Mariusz Pawelec w sztabie szkoleniowym pierwszej drużyny Śląska Wrocław!
Dotychczasowy drugi trener rezerw WKS-u będzie odpowiadał za przygotowanie zespołu w zakresie stałych fragmentów gry oraz gry defensywnej.
Trenerze, powodzenia! Ku chwale Śląska!
pic.twitter.com/XxZUrBO2WF
— Śląsk Wrocław (@SlaskWroclawPl) June 23, 2026
Mariusz Pawelec wraca do pierwszego zespołu Śląska. Będzie pomagał Ante Simundzy
Pawelec w ostatnim czasie pomagał Michałowi Hetelowi w rezerwach wrocławskiego klubu. Te mają za sobą bardzo udane rozgrywki, w których do końca biły się o awans na zaplecze Ekstraklasy. Drugi zespół Śląska sezon skończył na piątej lokacie, co dało mu prawo gry w barażach. W nich jednak zbyt mocne okazało się Podbeskidzie, które w kolejnym sezonie zagra na drugim szczeblu rozgrywkowym.
Dzięki współpracy z Michałem Hetelem Pawelec miał już okazję przez kilka tygodni pracować na poziomie Ekstraklasy. W 2024 roku obaj dokończyli rundę jesienną, jednak w przerwie zimowej Śląsk postawił na Ante Simundzę i Pawelec wraz z Hetelem wrócili do obowiązków w rezerwach. 40-latek pomagał w nich także Krzysztofowi Wołczkowi oraz Arkadiuszowi Batorowi. Początkowo był grającym asystentem, a z czasem zdecydował się na całkowite odwieszenie butów na kołek.
We Wrocławiu Pawelec jest pamiętany przede wszystkim ze swoich występów w barwach Śląska. Pod tym względem liczby rozegranych spotkań jest drugim zawodnikiem w historii klubu. Więcej ma tylko Piotr Celeban – on zgromadził ich 340, a Pawelec 289. Co ciekawe, tylko pięciu zawodników przekraczyło barierę 200 zagranych meczów. Środkowy obrońca podczas kilkunastu lat gry w barwach WKS-u strzelił trzy gole oraz zaliczył dwie asysty. Pod koniec kariery dołożył też jedno ostatnie podanie w 47 występach w rezerwach.
W barwach Śląska Pawelec świętował też zdecydowanie największy sukces podczas swojej piłkarskiej kariery. W sezonie 2011/12 miał spory udział w zdobyciu przez zespół Oresta Lenczyka mistrzostwa Polski. Zagrał wtedy w 21 spotkaniach, przy czym we wszystkich w podstawowym składzie. Niedługo później do dorobku dołożył krajowy Superpuchar. To jasno pokazuje, że do szatni Śląska poza wiedzą trenerską, dołoży sporo doświadczenia z gry w barwach wrocławskiego zespołu.
Do tej pory beniaminek Ekstraklasy dokonał czterech transferów. Ekipę Ante Simundzy wzmocnili Malaly Dembele, Eniss Shabani, Grzegorz Tomasiewicz oraz Karol Niemczycki.
ZOBACZ RÓWNIEŻ
Fot. Newspix
Artykuł Śląsk wzmacnia sztab. Znalazła się w nim klubowa legenda pochodzi z serwisu weszlo.com.
