22.06.2026

Legia Warszawa ogłosiła nowy sztab. Siedem nowych nazwisk

Legia Warszawa przedstawiła skład sztabu szkoleniowego na najbliższy sezon. Pojawiło się w nim siedem nowych nazwisk. Ponadto klub poinformował o odejściu legendy, która w ostatnich miesiącach kojarzyła się kibicom z katastrofalnymi rezultatami.

Legia z nowym sztabem

Stołeczny zespół rozpoczął przygotowania do nadchodzącej kampanii. Poprzednie rozgrywki legioniści zakończyli na szóstym miejscu, do ostatniej kolejki walcząc o europejskie puchary, choć po rundzie jesiennej byli na dnie ligowej tabeli. Marek Papszun przejął drużynę zimą i wyprowadził Legię na spokojne wody. Teraz ma być jeszcze lepiej, a pomóc mu mają nowe osoby w sztabie szkoleniowym.

Jak poinformował klub, do sztabu dołączyli:

  • asystent trenera Rafał Figiel – w ostatnim sezonie pracował w Arce Gdynia u Dawida Szwargi i Dariusza Banasika,
  • trenerzy analitycy Kamil Kuprianowicz i Dominik Ciarkowski – dołączyli do sztabu z akademii Legii,
  • trener przygotowania fizycznego Tomasz Olszewski – wcześniej pracował m.in. w Polonii Bytom, Ruchu Chorzów, Stomilu Olsztyn, Pogoni Siedlce, Warcie Poznań i Łódzkim Klubie Sportowym,
  • lekarz Filip Latawiec, pełniący rolę Head of Medical Department w klubie,
  • fizjoterapeuta Dominik Ofat, który w ostatnim sezonie pracował w rezerwach Legii, oraz Łukasz Gembarzewski.

Kilka nazwisk opuściło również klub. Najbardziej znanym z nich jest bez wątpienia Inaki Astiz, któremu złośliwi będą wypominać katastrofalną serię meczów bez zwycięstwa, ale ci starsi będą doceniać blisko 200 spotkań ligowych w barwach Legii i dziesięć trofeów.

– Klub dziękuje dotychczasowym członkom sztabu za pracę i zaangażowanie na rzecz drużyny: asystentowi trenera Inakiemu Astizowi – przez wiele lat również utytułowanemu zawodnikowi, czterokrotnemu mistrzowi i sześciokrotnemu zdobywcy Pucharu Polski – trenerowi analitykowi Maciejowi Krzymieniowi, inżynierowi danych Bartłomiejowi Kuźmie, trenerowi przygotowania motorycznego Sebastianowi Basconowi Lopezowi, fizjoterapeucie Maciejowi Treutz-Kuszyńskiemu, a także lekarzowi Mateuszowi Dłutowskiemu – napisano w komunikacie.

Legia rozpoczęła przygotowania, a już w piątek, 26 czerwca, wyjedzie na obóz do niemieckiego Herzogenaurach. W planach jest rozegranie aż ośmiu meczów towarzyskich. Rywalami warszawskiego zespołu będą rezerwy Bayernu Monachium oraz Norymbergi, izraelski Hapoel Beer Szewa, słowacki Trenczyn, cypryjski Aris Limassol oraz Radomiak Radom i Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Z polskim pierwszoligowym klubem Legia zmierzy się dwukrotnie.

Sezon ligowy podopieczni Marka Papszuna zainaugurują w piątek, 24 lipca, starciem w Szczecinie z Pogonią. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

Sztab szkoleniowy Legii w przyszłym sezonie:

  • Trener: Marek Papszun
  • Asystenci trenera: Artur Węska, Rafał Figiel i Marek Wasiluk
  • Trener bramkarzy: Maciej Kowal
  • Asystent trenera bramkarzy: Paweł Szajewski
  • Szef analiz: Łukasz Cebula
  • Trenerzy analitycy: Kamil Kuprianowicz i Dominik Ciarkowski
  • Head of performance: Michał Garnys
  • Trener przygotowania motorycznego: Tomasz Olszewski
  • Lekarze: Filip Latawiec i Marcin Tusiński
  • Szef fizjoterapeutów: Bartosz Kot
  • Fizjoterapeuci: Kacper Balcerak, Giovanni Mangano, Dominik Ofat, Łukasz Gembarzewski
  • Trener mentalny: Paweł Frelik
  • Team manager: Paweł Feliciak
  • Kitmani: Sebastian Wołowicz i Piotr Kubeł.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Fot. Newspix

Artykuł Legia Warszawa ogłosiła nowy sztab. Siedem nowych nazwisk pochodzi z serwisu weszlo.com.

Czytaj najświeższe newsy ze świata piłki nożnej na topliga.pl! Topliga to najlepsze źródło wiadomości piłkarskich - liga polska, Ekstraklasa, Puchar Polski, rozgrywki ligowe, Twoje ulubione drużyny i zawodnicy. Śledź najważniejsze wydarzenia, sprawdzaj wyniki, obserwuj transfery piłkarskie, poznaj ciekawostki z polskich boisk, bądź na bieżąco. Topliga to najlepsze wiadomości sportowe przygotowane specjalnie dla Ciebie.

Polityka Prywatności Kontakt

© 2026 topliga.pl