24.06.2026

Kolejny Polak trafił do Holandii. Zagra u byłego trenera Lecha

Potwierdziły się informacje Weszło sprzed kilku tygodni, gdy informowaliśmy, że Śląsk Wrocław straci młodego zawodnika. Wbrew innym medialnym doniesieniom nie został w Polsce, a przeniósł się do Holandii. Tam zagra w europejskich pucharach pod wodzą trenera, który jest doskonale pamiętany w Ekstraklasie. Co ciekawe, może spotkać tam także innego – znacznie bardziej doświadczonego – Polaka.

Holenderskie Twente oficjalnie poinformowało o pozyskaniu 19-letniego Krzysztofa Kurowskiego. Młody skrzydłowy podpisał z nowym klubem kontrakt aż do końca czerwca 2030 roku. Ponadto znalazła się w nim opcja przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. W Enschede został przywitany przez Erika Ten Haga, czyli byłego trenera Ajaxu, Manchesteru United czy Bayeru Leverkusen. Od kilku miesięcy pełni rolę dyrektora technicznego w Twente.

Krzysztof to młody, utalentowany zawodnik, który w polskiej lidze w bardzo młodym wieku zdobył doświadczenie w pierwszej drużynie. Krzysztof ma silny charakter, dobre rozumienie gry i ciąg na bramkę. W FC Twente dostanie szansę, by zrobić kolejny krok w swojej karierze – ma ku temu potencjał – powiedział w rozmowie z klubowymi mediami 56-latek, mający na koncie ponad 250 występów w barwach tego klubu.

Śląsk stracił utalentowanego zawodnika. Zagra w europejskich pucharach

Jak informowaliśmy pod koniec sezonu, Kurowski był niechętny na przedłużenie swojego kończącego się kontraktu. Piłkarz mial żal do klubu, że w przeszłości były mu składane obietnice bez pokrycia w rzeczywistości, a Śląsk, gdy zorientował się, że wkrótce straci swojego wychowanka za bezcen, to było już za późno.

Jednym z pomysłów było obdarzanie go częstszymi występami. I tak, jesienią w czterech meczach uzbierał nieco ponad 30 minut, a już po przerwie zimowej był z reguły pierwszym wyborem i opuścił zaledwie jedno spotkanie. Faktem jest jednak to, że gdy już dostał poważniejszą szansę, to zdecydowanie ją wykorzystał. W 14 spotkaniach na zapleczu Ekstraklasy strzelił dwa gole i zaliczył trzy asysty.

Wbrew temu, co podawały wrocławskie media nie trafił do Pogoni Szczecin, a wylądował w Holandii. W Twente będzie miał okazję zadebiutować w europejskich pucharach. Jego nowy zespół zmagania ligowe zakończył na czwartej lokacie, co oznacza, że w eliminacjach powalczy o awans do Ligi Europy.

Spory wpływ na ten wynik miał John van den Brom, który w przeszłości doprowadził Lecha do ćwierćfinału Ligi Konferencji, a także zdobył brązowy medal w Ekstraklasie. Holender wyciągnął klub ze sporego kryzysu i dzięki dobrym wynikom do samego końca walczył nawet o udział w eliminacjach Ligi Mistrzów. Stracił tę szansę przez porażkę w ostatniej kolejce z PSV Eindhoven.

Pod koniec sezonu, przez kontuzję podstawowego bramkarza, w kilku spotkaniach wystąpił Przemysław Tytoń. Jeśli doświadczony golkiper przedłuży swój wygasający kontrakt, to będziemy mieć w Twente już dwóch Polaków.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Fot. Twente

Artykuł Kolejny Polak trafił do Holandii. Zagra u byłego trenera Lecha pochodzi z serwisu weszlo.com.

Czytaj najświeższe newsy ze świata piłki nożnej na topliga.pl! Topliga to najlepsze źródło wiadomości piłkarskich - liga polska, Ekstraklasa, Puchar Polski, rozgrywki ligowe, Twoje ulubione drużyny i zawodnicy. Śledź najważniejsze wydarzenia, sprawdzaj wyniki, obserwuj transfery piłkarskie, poznaj ciekawostki z polskich boisk, bądź na bieżąco. Topliga to najlepsze wiadomości sportowe przygotowane specjalnie dla Ciebie.

Polityka Prywatności Kontakt

© 2026 topliga.pl