28.06.2026

Upokorzenie Legii. Dlaczego inni w Ekstraklasie są znacznie bogatsi?

Sytuacja finansowa Legii Warszawa jest coraz gorsza, a bezpośrednią odpowiedzialność za to ponosi Dariusz Mioduski. Gdy inni właściciele w Ekstraklasie inwestują potężne kwoty, Legia zmuszona jest do drastycznego cięcia kosztów, oddawania graczy za darmo (jak Kacper Urbański) czy szukania wzmocnień w postaci pierwszoligowych napastników.

Jak doszło do tego, że najbogatszy do niedawna polski klub przestał być samowystarczalny i musi dzisiaj liczyć niemal wyłącznie na trenerski geniusz Marka Papszuna? Szymon Janczyk przeanalizował upadek strategii transferowej i biznesowej przy Łazienkowskiej na tle rosnących w siłę ligowych rywali.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Artykuł Upokorzenie Legii. Dlaczego inni w Ekstraklasie są znacznie bogatsi? pochodzi z serwisu weszlo.com.

Czytaj najświeższe newsy ze świata piłki nożnej na topliga.pl! Topliga to najlepsze źródło wiadomości piłkarskich - liga polska, Ekstraklasa, Puchar Polski, rozgrywki ligowe, Twoje ulubione drużyny i zawodnicy. Śledź najważniejsze wydarzenia, sprawdzaj wyniki, obserwuj transfery piłkarskie, poznaj ciekawostki z polskich boisk, bądź na bieżąco. Topliga to najlepsze wiadomości sportowe przygotowane specjalnie dla Ciebie.

Polityka Prywatności Kontakt

© 2026 topliga.pl