Pogoń Szczecin zaskoczyła zmianą na ławce trenerskiej: Oscar Garcia zastąpił Thomasa Thomasberga w roli szkoleniowca Portowców. Duńczyk zachował jednak dużą klasę i nagrał pożegnalną wiadomość dla kibiców.
Thomas Thomasberg prowadził Pogoń od 30 września 2025 roku. Utrzymał drużynę w Ekstraklasie, ale styl gry prezentowany przez Portowców był daleki od ideału.
Thomas Thomasberg pożegnał się z kibicami Pogoni Szczecin
– To ostatnie pożegnanie ode mnie. Chcę podziękować Pogoni. Chcę podziękować miastu Szczecin. Za dobrą opiekę. Naprawdę cieszyłem się z pobytu tutaj. To mój ostatni dzień pracy, więc życzę wam wszystkim powodzenia. Zawodnikom, sztabowi, wszystkim pracującym w klubie i oczywiście miastu, bo to była przyjemność być jego częścią. Zawsze pozostaniecie w moim sercu – zapewnił trener.
Na zakończenie swojej pracy w Pogoni trener Thomas Thomasberg zostawił dla Was krótką wiadomość
Powodzenia, trenerze!
pic.twitter.com/7ARv301VWl
— Pogoń Szczecin (@PogonSzczecin) June 26, 2026
W sumie Pogoń rozegrała pod wodzą Thomasberga 26 spotkań. Wygrała 11, zremisowała 5, przegrała 10 z nich.
Na razie nie wiadomo, jakie będą dalsze kroki w karierze 51-letniego Duńczyka. Bardzo prawdopodobne, że powróci on na krajowe podwórko, gdzie jego warsztat jest oceniany bardzo wysoko. W przeszłości prowadził między innymi Midtjylland, Randers czy Hobro.
ZOBACZ RÓWNIEŻ
fot. NewsPix.pl
Artykuł Thomasberg z wiadomością do kibiców Pogoni. „To ostatnie pożegnanie” pochodzi z serwisu weszlo.com.
