27.06.2026

Hellebrand odpowiedział kibicom Górnika. „Rozumiem, że są wkurzeni”

Patrik Hellebrand po transferze do Korony – delikatnie rzecz ujmując – przeskrobał sobie u kibiców Górnika Zabrze. Czech wielokrotnie podkreślał przywiązanie do śląskiego klubu, jednak gdy tylko pojawiła się oferta z Kielc, sentymenty odeszły na bok. Teraz 27-latek odpowiedział na krytykę. 

Konia z rzędem temu, kto spodziewał się, że Hellebrand – jeden z najlepszych pomocników w Ekstraklasie – po historycznym sezonie w barwach Górnika, zwieńczonym wicemistrzostwem i Pucharem Polski, wyląduje w Koronie Kielce. Co więcej, sam zainteresowany niejednokrotnie przyznawał, że czuje się wyjątkowo związany z Zabrzem i nie myśli o transferze.

Prawdę mówiąc, jestem zakochany w Górniku Zabrze po uszy. Mieliśmy świetny sezon, zajęliśmy drugie miejsce w lidze, zdobyliśmy puchar. Zawsze powtarzam, że jestem tu szczęśliwy, to dwie godziny drogi od domu. Poza tym myślę, że Górnik będzie chciał utrzymać skład i jeszcze go wzmocnić – mówił Hellebrand jeszcze w czerwcu dla czeskich mediów.

Kilka dni po tych słowach w Zabrzu już go nie było. Ofertę nie do odrzucenia złożyła Korona, która aktywowała klauzulę pierwokupu w wysokości 1,7 mln euro.

Hellebrand odpowiada kibicom: „Rozumiem, że są wkurzeni”

Hellebrand, który przy Roosevelta cieszył się dużą sympatią, natychmiast zyskał u niektórych łatkę „zdrajcy”. Teraz 27-latek zdecydował się odpowiedzieć na słowa krytyki. W rozmowie z portalem w Kielchach.info przyznał, że rozumie rozgoryczenie kibiców Górnika. Dodał jednocześnie, że do tego zaskakującego transferu przekonał go projekt Korony.

Nie czytałem komentarzy, ale dużo osób pisało do mnie prywatnie. Widziałem kilka nieprzychylnych wiadomości. W Zabrzu klub jest dla wielu wszystkim. Rozumiem kibiców, że są na mnie wkurzeni. Nigdy nie zmienię tego, co mówiłem o Górniku. To zawsze będzie dla mnie bliska drużyna. W tym momencie zdecydowałem, że chcę spróbować czegoś nowego. Mam 27 lat, spodobał mi się projekt Korony, która chce iść wyżej. To zespół, który do tej pory najwyżej zajął piąte miejsce. Mam dużą motywację, aby to przebić – przekonywał.

Przypomnijmy, Hellebrand trafił do Polski latem 2024 roku, kiedy to Górnik ściągnął go z Czeskich Budziejowic. W barwach zabrzańskiego klubu był liderem środka pola, rozegrał 72 mecze, zdobył 6 goli i zanotował 2 asysty. Portal Transfermarkt wycenia go na 3,5 mln euro.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Fot. Newspix

Artykuł Hellebrand odpowiedział kibicom Górnika. „Rozumiem, że są wkurzeni” pochodzi z serwisu weszlo.com.

Czytaj najświeższe newsy ze świata piłki nożnej na topliga.pl! Topliga to najlepsze źródło wiadomości piłkarskich - liga polska, Ekstraklasa, Puchar Polski, rozgrywki ligowe, Twoje ulubione drużyny i zawodnicy. Śledź najważniejsze wydarzenia, sprawdzaj wyniki, obserwuj transfery piłkarskie, poznaj ciekawostki z polskich boisk, bądź na bieżąco. Topliga to najlepsze wiadomości sportowe przygotowane specjalnie dla Ciebie.

Polityka Prywatności Kontakt

© 2026 topliga.pl