27.06.2026

5,5 roku i koniec. Zasłużony obrońca odchodzi z Lecha

Zapowiadało się na to od pewnego czasu, teraz dostaliśmy oficjalne potwierdzenie. Antonio Milić po ponad pięciu latach spędzonych w klubie opuszcza Lecha Poznań.

Obowiązujący do 30 czerwca 2026 roku kontrakt chorwackiego obrońcy nie zostanie przedłużony – poinformował Kolejorz.

Antonio Milić odchodzi z Lecha Poznań. Spędził w klubie ponad pięć lat

Antonio Milić trafił do Lecha zimą 2021 roku z Anderlechtu. Był jednym z liderów poznańskiej drużyny, która w ostatnich latach trzykrotnie sięgnęła po mistrzostwo Polski i osiągnęła historyczny ćwierćfinał Ligi Konferencji.

– Antonio, nie mówimy „żegnaj”, a „do zobaczenia”. Zawsze będziesz Lechitą i to będzie przyjemność gościć Cię przy Bułgarskiej! Liczymy na to, że spotkamy się na meczu Superpucharu Polski, gdzie razem ze wszystkimi kibicami podziękujemy Ci za duży wkład w historię Kolejorza – czytamy w oficjalnym komunikacie Lecha.

Mistrz Polski negocjował przedłużenie kontraktu z Chorwatem, jednak strony nie doszły do porozumienia co do warunków kontynuacji współpracy. W miejsce doświadczonego stopera Kolejorz sprowadził za 3 mln euro Terry’ego Yegbe z FC Metz.

Antonio Milić rozegrał w barwach Lecha Poznań 179 spotkań. Zanotował w nich jedenaście bramek i osiem asyst.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Fot. Newspix

Artykuł 5,5 roku i koniec. Zasłużony obrońca odchodzi z Lecha pochodzi z serwisu weszlo.com.

Czytaj najświeższe newsy ze świata piłki nożnej na topliga.pl! Topliga to najlepsze źródło wiadomości piłkarskich - liga polska, Ekstraklasa, Puchar Polski, rozgrywki ligowe, Twoje ulubione drużyny i zawodnicy. Śledź najważniejsze wydarzenia, sprawdzaj wyniki, obserwuj transfery piłkarskie, poznaj ciekawostki z polskich boisk, bądź na bieżąco. Topliga to najlepsze wiadomości sportowe przygotowane specjalnie dla Ciebie.

Polityka Prywatności Kontakt

© 2026 topliga.pl