26.06.2026

Media: Kacper Urbański odejdzie z Legii. Zostanie w Ekstraklasie

Wygląda na to, że przygoda Kacpra Urbańskiego w Legii Warszawa dobiega końca. Jak donoszą Meczyki, klub i zawodnik sposobią się do zakończenia współpracy.

Po Urbańskim spodziewano się w Legii wiele, tymczasem poprzedni sezon był w jego przypadku sporym rozczarowaniem. Pogłoski, że latem reprezentant Polski może zmienić otoczenie pojawiały się od pewnego czasu, a teraz wszystko wskazuje na to, że sprawa zmierza do finału.

Media: Kacper Urbański odejdzie z Legii. Nie pojedzie na zgrupowanie

Według Tomasza Włodarczyka Urbański i Legia prowadzą rozmowy w sprawie obustronnego rozwiązania umowy. Rozmowy te mają być na zaawansowanym etapie, a pomocnika zabraknie na liście zawodników, którzy udadzą się na obóz przygotowawczy do Niemiec.

Jak informowaliśmy na Weszło, Urbańskim interesuje się Korona Kielce. Klub ten był gotów wydać na gracza Legii rekordowe dla siebie pieniądze, ponad milion euro. Rozwiązanie kontraktu Urbańskiego z Legią sprawiłoby, że byłby do wzięcia za darmo, jednak w tej sytuacji zainteresowanie piłkarzem na rynku z pewnością wzrośnie.

Jak donosi na portalu X FootballScout Urbański już podjął decyzję w sprawie swojej przyszłości. Na profilu tym czytamy, że nowym klubem 21-latka ma zostać Górnik Zabrze.

Kacper Urbański rozegrał w Legii Warszawa 28 spotkań. Zanotował w nich bramkę i trzy asysty.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Fot. Newspix

Artykuł Media: Kacper Urbański odejdzie z Legii. Zostanie w Ekstraklasie pochodzi z serwisu weszlo.com.

Czytaj najświeższe newsy ze świata piłki nożnej na topliga.pl! Topliga to najlepsze źródło wiadomości piłkarskich - liga polska, Ekstraklasa, Puchar Polski, rozgrywki ligowe, Twoje ulubione drużyny i zawodnicy. Śledź najważniejsze wydarzenia, sprawdzaj wyniki, obserwuj transfery piłkarskie, poznaj ciekawostki z polskich boisk, bądź na bieżąco. Topliga to najlepsze wiadomości sportowe przygotowane specjalnie dla Ciebie.

Polityka Prywatności Kontakt

© 2026 topliga.pl