Wygląda na to, że przygoda Kacpra Urbańskiego w Legii Warszawa dobiega końca. Jak donoszą Meczyki, klub i zawodnik sposobią się do zakończenia współpracy.
Po Urbańskim spodziewano się w Legii wiele, tymczasem poprzedni sezon był w jego przypadku sporym rozczarowaniem. Pogłoski, że latem reprezentant Polski może zmienić otoczenie pojawiały się od pewnego czasu, a teraz wszystko wskazuje na to, że sprawa zmierza do finału.
Media: Kacper Urbański odejdzie z Legii. Nie pojedzie na zgrupowanie
Według Tomasza Włodarczyka Urbański i Legia prowadzą rozmowy w sprawie obustronnego rozwiązania umowy. Rozmowy te mają być na zaawansowanym etapie, a pomocnika zabraknie na liście zawodników, którzy udadzą się na obóz przygotowawczy do Niemiec.
Jak informowaliśmy na Weszło, Urbańskim interesuje się Korona Kielce. Klub ten był gotów wydać na gracza Legii rekordowe dla siebie pieniądze, ponad milion euro. Rozwiązanie kontraktu Urbańskiego z Legią sprawiłoby, że byłby do wzięcia za darmo, jednak w tej sytuacji zainteresowanie piłkarzem na rynku z pewnością wzrośnie.
Jak donosi na portalu X FootballScout Urbański już podjął decyzję w sprawie swojej przyszłości. Na profilu tym czytamy, że nowym klubem 21-latka ma zostać Górnik Zabrze.
Kacper Urbański zostanie zawodnikiem Górnika Zabrze. Po nieudanej przygodzie w Legii, próba odbudowy w Zabrzu i kolejna zmiana klubu. W grze była także Korona Kielce, lecz projekt klubu ze Śląska, który gra w pucharach przekonał zawodnika
— FootballScout (@bakoskaut) June 26, 2026
Kacper Urbański rozegrał w Legii Warszawa 28 spotkań. Zanotował w nich bramkę i trzy asysty.
ZOBACZ RÓWNIEŻ
Fot. Newspix
Artykuł Media: Kacper Urbański odejdzie z Legii. Zostanie w Ekstraklasie pochodzi z serwisu weszlo.com.

Kacper Urbański zostanie zawodnikiem Górnika Zabrze. Po nieudanej przygodzie w Legii, próba odbudowy w Zabrzu i kolejna zmiana klubu. W grze była także Korona Kielce, lecz projekt klubu ze Śląska, który gra w pucharach przekonał zawodnika