Mistrz Polski planuje kolejny transfer przed walką o Champions League. Według informacji Weszło Lech Polski jest blisko ściągnięcia reprezentanta Ghany, który ma wzmocnić defensywę Kolejorza.
Lech Poznań długo czekał na decyzję Antonio Milicia w sprawie nowego kontraktu. Przedstawił Chorwatowi kilka propozycji, jednak porozumienia nie udało się osiągnąć. W międzyczasie trwały rozmowy z potencjalnymi zastępcami doświadczonego stopera. Jednym z nich był Terry Yegbe, który – jak wynika z ustaleń Weszło – jest bliski transferu do mistrza Polski.
Ekstraklasa. Lech Poznań znalazł lewego obrońcę. Reprezentant Ghany!
Kim jest Terry Yegbe? To 25-letni środkowy obrońca, reprezentant Ghany. Lewonożny, rosły stoper ma na koncie dwa występy w drużynie narodowej. Ostatni – w maju, gdy rozstrzygała się kwestia zamknięcia kadry na mundial (nie był jednak w szerokim gronie powołanych, zagrał na lewej obronie). Terry Yegbe rozwinął karierę w Finlandii, skąd trafił do Elfsborga. Szwedzi sprzedali go za 2,6 miliona do francuskiego FC Metz. To zespół, który spadł z Ligue 1, co sprawia, że Yegbe stał się dostępny na rynku.
Według danych Hudl WyScout środkowy obrońca wyróżniał się przejęciami i odbiorami czy zablokowanymi strzałami. Dane Opta pozytywnie określają go także pod względem wybitych piłek. Może obstawić dwie pozycje: lewą obronę oraz środek defensywy.
Terry Yegbe ma jeszcze trzyletni kontrakt z FC Metz. Dla Lecha Poznań będzie to transfer gotówkowy. Ghańczyk ma na koncie 40 występów w Allsvenskan, 25 meczów w lidze fińskiej i osiem gier w Lidze Europy. Jak udało się nam ustalić, Lech Poznań zapłaci za obrońcę 3 miliony euro.
<span data-mce-type=”bookmark” style=”display: inline-block; width: 0px; overflow: hidden; line-height: 0;” class=”mce_SELRES_start”></span>
ZOBACZ RÓWNIEŻ
SZYMON JANCZYK
fot. Newspix
Artykuł Lech znalazł następcę Milicia! To reprezentant kraju [NEWS] pochodzi z serwisu weszlo.com.