23.06.2026

Hiszpan zostaje we Wrocławiu. Znów pogra w Ekstraklasie

Mundial mundialem, ale w Ekstraklasie cały czas sporo się dzieje. Właśnie – w Ekstraklasie. Śląsk z dumą może już prezentować światu emblematy najwyższego poziomu rozgrywkowego, przygotowując się do wielkiego powrotu do elity. Zespół z Wrocławia zatrzymał też jednego ze swoich piłkarzy, który teraz powalczy z zespołem w nowym sezonie.

A Ekstraklasy już posmakował, bo w szatni Śląska po raz pierwszy zameldował się zimą sezonu 2024/2025. Sytuacja zespołu nie była wówczas najlepsza, wiele wskazywało na to, że sezon zakończy się spadkiem, ale w tych warunkach Llinares jakoś się odnalazł i po roku, razem z kolegami, wraca na najwyższy poziom rozgrywkowy w Polsce.

Marc Llinares zostaje w Śląsku

Po awansie naszym priorytetem jest przedłużenie umów z ważnymi zawodnikami. Marc Llinares bez wątpienia takim zawodnikiem jest. Bardzo cieszymy się, że będziemy mieć go u siebie na dłużej. Przez 1,5 sezonu udowodnił, że jest graczem o wysokich umiejętnościach – komentuje dyrektor sportowy Śląska Wrocław, Rafał Grodzicki.

26-letni Hiszpan jest we Wrocławiu relatywnie krótko, ale w półtora sezonu uzbierał już 46 występów w barwach Śląska. Zdobył dwa gole, zanotował siedem asyst, jeden spadek i jeden awans. Nic dziwnego, że zdążyło mu się w Polsce spodobać – tu po prostu nie ma nudy!

Nowa umowa Llinaresa ma obowiązywać do końca czerwca 2028 roku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Fot. Newspix

Artykuł Hiszpan zostaje we Wrocławiu. Znów pogra w Ekstraklasie pochodzi z serwisu weszlo.com.

Czytaj najświeższe newsy ze świata piłki nożnej na topliga.pl! Topliga to najlepsze źródło wiadomości piłkarskich - liga polska, Ekstraklasa, Puchar Polski, rozgrywki ligowe, Twoje ulubione drużyny i zawodnicy. Śledź najważniejsze wydarzenia, sprawdzaj wyniki, obserwuj transfery piłkarskie, poznaj ciekawostki z polskich boisk, bądź na bieżąco. Topliga to najlepsze wiadomości sportowe przygotowane specjalnie dla Ciebie.

Polityka Prywatności Kontakt

© 2026 topliga.pl