Pogoń Szczecin ogłosiła dziś rozstanie z Thomasem Thomasbergiem. Alex Haditaghi od razu zapowiedział, że ma nadzieję na ogłoszenie „w najbliższej przyszłości” nazwiska nowego trenera.
Jak donosi Tomasz Włodarczyk z Meczyków, ma nim zostać Hiszpan Oscar Garcia. Sprawa jest praktycznie przesądzona.
Oscar Garcia ma być nowym trenerem Pogoni. Jeszcze niedawno prowadził Ajax
53-latek dopiero co zakończył swoją pracę w Ajaksie. Do klubu z Amsterdamu przyszedł w lutym, żeby prowadzić drugoligowe rezerwy, ale już po miesiącu awaryjnie objął pierwszy zespół po zwolnieniu Freda Grima.
Ajax w dziesięciu meczach pod wodzą Garcii odniósł pięć zwycięstw, trzy razy zremisował i dwa razy przegrał. Dało to piąte miejsce w tabeli, oznaczające eliminacje Ligi Konferencji. Duże rozczarowanie, ale to głównie wina poprzedników.
Mimo niezłych wyników Hiszpan nie został na stałe trenerem Ajaksu. Zastąpił go jego rodak Michel, natomiast Garcia przejmie stery w Pogoni. Był już jednym z poważniejszych kandydatów do prowadzenia Portowców, gdy z posadą pożegnał się Robert Kolendowicz. Wtedy wybór padł na Thomasberga, ale strony pozostawały w kontakcie.
Oscar Garcia pracę szkoleniową rozpoczął w 2010 roku od młodzieżowych drużyn Barcelony. Przed Ajaksem samodzielnie odpowiadał za wyniki Brighton, Maccabi Tel Awiw, Watfordu, Red Bull Salzburg, St. Etienne, Olympiakosu, Celty Vigo, Stade Reims, OH Leuven i meksykańskiego Chivas.
ZOBACZ RÓWNIEŻ
fot. Newspix
Artykuł On zastąpi Thomasberga. Dopiero co prowadził holenderskiego giganta pochodzi z serwisu weszlo.com.