03.06.2026

Wisła i Śląsk wracają do Ekstraklasy. Prezes ligi zabrał głos ws. kibiców

Wisła Kraków i Śląsk Wrocław jeszcze przed rozpoczęciem baraży zapewniły sobie bezpośredni awans do Ekstraklasy. Biała Gwiazda wraca do najwyższej klasy rozgrywkowej po czterech latach, a ekipa z Dolnego Śląska po roku nieobecności. Niegdyś kibice obydwu zespołów żyli w przyjaznych stosunkach, ale po wiosennych wydarzeniach z pewnością tak kolorowo nie jest. Teraz animozje mogą przenieść się na mecze w Ekstraklasie, choć prezes rozgrywek Marcin Animucki zachowuje w tej sprawie optymizm. 

Przypomnijmy: ze względu na brak zgody na wpuszczenie kibiców Wisły Kraków na sektor wyjazdowy, Biała Gwiazda zdecydowała się zbojkotować spotkanie we Wrocławiu, które było zaplanowane na 7 marca. W efekcie tego PZPN przyznał walkowera, a Śląsk dopisał sobie trzy punkty w tabeli Betclic 1. Ligi. Klub z Wrocławia został jednak również ukarany karą miliona złotych za niezapewnienie bezpieczeństwa i uniemożliwienie obejrzenia meczu zorganizowanej grupie kibiców Wisły Kraków.

Prezes ligi zabrał głos ws. kibiców. Wisła i Śląsk wracają do Ekstraklasy

To nie była pierwsza taka sytuacja w trakcie poprzedniego sezonu. Prezes Wisły Jarosław Królewski mocno nagłaśniał problem, a sytuacja z meczu ze Śląskiem była kulminacją jego niezadowolenia. Czy podobne problemy będą spotykały fanów Białej Gwiazdy również w Ekstraklasie? – Docierają do mnie sygnały, że wszystko będzie dobrze. Rozmawiamy z klubami. Wiem też, że wykonują one dużą pracę pod kątem kontaktów z własnymi kibicami – powiedział Marcin Animucki.

Powrót tak uznanych marek do Ekstraklasy przede wszystkim stanowi jednak szansę na zwiększenie frekwencji na stadionach. Warto dodać, że w ostatnim sezonie była już ona imponująca, bo wyniosła 4 miliony 150 tysięcy kibiców. – Myślę, że jeśli liga dalej będzie tak emocjonująca, to przy dwóch nowych dużych obiektach, ten rekord zostanie pobity. Kiedyś cieszyliśmy się na wyniki 100 tysięcy osób na kolejkę, a teraz takie rezultaty osiągamy właściwie co tydzień. Trzymam kciuki za dwóch beniaminków, żeby również dopomogły w tym zakresie, choć ciężko ich nawet w ten sposób nazywać. To przecież wielokrotni mistrzowie Polski – przypomniał prezes Ekstraklasy.

Nowy sezon Ekstraklasy wystartuje w piątek 24 lipca, a jeszcze w pierwszej części czerwca powinniśmy poznać terminarz 1. kolejki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

fot. Newspix

Artykuł Wisła i Śląsk wracają do Ekstraklasy. Prezes ligi zabrał głos ws. kibiców pochodzi z serwisu weszlo.com.

Czytaj najświeższe newsy ze świata piłki nożnej na topliga.pl! Topliga to najlepsze źródło wiadomości piłkarskich - liga polska, Ekstraklasa, Puchar Polski, rozgrywki ligowe, Twoje ulubione drużyny i zawodnicy. Śledź najważniejsze wydarzenia, sprawdzaj wyniki, obserwuj transfery piłkarskie, poznaj ciekawostki z polskich boisk, bądź na bieżąco. Topliga to najlepsze wiadomości sportowe przygotowane specjalnie dla Ciebie.

Polityka Prywatności Kontakt

© 2026 topliga.pl